JARNÍ PRÁZDNINY S LYŽOVÁNÍM A SNOWBOARDINGEM... A TAKÉ LETNÍ OLYMPIÁDOU!

Prožijeme jarní prázdniny naplno a na sněhu!

Vyberte si z varianty, zda se dítě má naučit lyžovat či snowboardovat s profi instruktory, a nebo si jen s kamarády užít jarní prázdniny na sněhu s bobováním, stavěním sněhuláků a iglú! Dopoledne se bude lyžovat, snowboardovat, případně i jinak dovádět na sněhu. A na odpoledne a večer máme naplánováno spoustu dalších aktivit! Téma naší celotáborovky je: "Letní olympiáda na sněhu..." O zábavu tak nouze nebude, to vám můžeme zaručit :)

LYŽE A SNOWBOARD

Pro lyžaře a snowbordisty jsou připraveni profesionální instruktoři z lyžařské školy  Ski areálu Monínec. Děti budou dle zdatnosti ve skupinkách po 2 až 8 dětech, takže se SKUTEČNĚ naučí lyžovat anebo se OPRAVDU zdokonalí. Výcvik bude probíhat každé dopoledne 3 hodiny. Ve středu si společně odpočineme a vyrazíme do hotelového bazénu. Nemáte pro své dítě lyže ani snowboard? Nevadí, pomůžeme vám a zajistíme zapůjčení přímo ve skiareálu Monínec.

ZIMNÍ RADOVÁNKY

Pro ty, kteří se nezúčastní lyžařského nebo snowboardového výcviku máme připraveny hrátky na sněhu, koulovačky, divoké jízdy na saních či pekáči. Už někdy děti stavěly iglú? To všechno s námi mohou zažít!

A DALŠÍ ZÁBAVA

Odpolední program vyplní celotáborová hra "Letní olympiáda na sněhu". Ovšem letní olympiáda na sněhu... no, sami jsme zvědaví, jak ty disciplíny nakonec budou vypadat. Jistě víme pouze to, že se to neobejde bez smíchu :D.

Večer nás čeká doprovodný program. Slavnostní zahájení, oblíbené diskotéky v olympijských vesničkách, předávání medailí, další soutěže a možná i noční hra!

Ubytováni budeme v bylinkové ubytovně Mařenka v útulných pokojíčkách. Ve společenské místnosti bude hořet dřevo v krbu, hrát si děti mohou v dětském koutku, a oblečení se nám osuší v naší vyhřívané sušárně… A náš pan kuchař bude vařit jen samé dobroty!

Bonusem pobytu je čerstvý vzduch, zdravá příroda v krajině „České Meráno“ a parta prima dětí a vedoucích!

Už se na všechny  moc těšíme!

NÁŠ PROGRAM

Sobota
16:30 - očekávaný příjezd, ubytování, seznámení s areálem

18:30 - první společná večeře

A co večer? Rozdělíme se do oddílů, kde se seznámíme s novými kamarády a s vedoucími. Poté zahájíme olympiádu a rozdělíme se do olympijských výprav! Ale z jakých jsme zemí? Na tom se dohodneme až další den. Takže hurá vyčistit zoubky a spinkat! (samozřejmě až po pohádce, pokud na ni už nejsme moc velcí)

Nás denní režim

7:20 - budíček

7:35 - krátká rozcvička po oddílech, odchod na snídani

7:45 - snídaně formou švédského stolu, čerstvé housky, cereálie a spousta dalších dobrot

8:10 - příprava na svah, oblékání, hledání vybavení, zapínání přeskáčů, prostě jeden velký chaos, který nás ovšem baví!

8:30 - nasedáme do vyhřátého autobusu a pan řidič nás veze na svah

9:00 - začátek lyžování/snowboardování se super instruktory ze skiareálu Monínec

10:30 - svačina a teplý čaj, kterou si po sportovním výkonu opravdu zasloužíme, ale odpočívat dlouho nebudeme, hurá zpět na svah!

12:00 - dnes už máme odježděno, hurá zpět do areálu, kde nás čeká oběd!

13:00 - převlečení do suchého už sedíme u výborné polévky, která nás po zimních radovánkách pořádně prohřeje a připraví naše bříška na hlavní chod

13:30 - 14:30 - tak to je náš čas odpočinku. Někdo si půjde lehnout na pokoj, jiní půjdou do společenské mísnosti hrát s lektory různé klidné hry... a někteří z nás budou běhat po chodbě, i když by měli odpočívat, vždyť nás znáte :)

14:30 - 18:00 - celotáborovka, ta bude každý den jiná (níže se dozvíte více). Samozřejmě si v průběhu dáme i sváču :)

18:30 - Mňam, je tu večeře!

19:00 - 19:30 - chvilka klidu po večeři, která probíhá stejně jako polední klid

19:30 - večerka - to je čas pro náš večerní program, ten je každý den jiný, většinou se ovšem týká olympiády, čtěte dál a dozvíte se více :)

21:00 - 22:00 - večerka. Někdy jdeme spát dříve, někdy se to trochu protáhne, záleží na tom, jak jsme unaveni a co nás zítra čeká. Každopádně si vyčistíme zoubky, alespoň jednou za dva dny se vysprchujeme, a pokud budeme chtít, tak nám naši lektoři přečtou i pohádku na dobrou noc :)

Výjimky z denního režimu:

Ve středu je odpočinkový den, máme tedy volnější režim a nejdeme lyžovat, budíček máme až v 8:30, snídani v 9:00. Přes den jdeme do bazénu a jinak máme individuální program se svým oddílem, den si tedy užijeme podle svého gusta. A večer už nás opět čeká připravený program :)

Sobota (odjezd) - páteční diskotéka se dost možná protáhne, takže si trochu přispíme, stejně jako ve středu. A potom nás čeká balení a loučení, na to prý mají lektoři také připravenou speciální hru. A v 11:30 už sedíme v autobuse a vyrážíme za vámi! :)

A co je programem letní olympiády na sněhu? Musíme zjistit, odkud to vlastně jsme. Zahájíme olympiádu představením jednotlivých zemí a jejich typických atributů. Zahájení i zdárně oslavíme, možná z toho uděláme diskotéku?

Další dny už nás čekají jednotlivé disciplíny: Čtyřboj (hod koulí, běh, skok do dálky, hod kladivem). Týmová štafeta. Jezdecké disciplíny (příprava koně, dostih, parkur, volné závody koní, stavba stájí). Týmové sporty (badminton, fotbal, florbal a možná i další). Vodní slalom. Štafeta ve vodním slalomu. Přetahování lanem. Plavání volným stylem... ale nemyslete si, že to budou takové disciplíny, jaké znáte z letní olympiády, vždyť je zima!

Po večerech budeme stavět typické budovy našich zemí, koukneme se na film, budeme i skládat básně a recitovat (i to kdysi bývalo součástí olympiády) a také budeme často slavit a tancovat. Jeden večer máme volný, je čistě na nás a na našich lektorech, jakou zábavu si vymyslíme. Třeba zjistíme, že jsou naši lektoři zdatní kytaristé, možná hrají divadlo, nebo budeme hrát divadlo my? To je čistě na nás. A možná bude i noční hra! :)

 

Termíny

ZÁVĚREČNÉ INFORMACE

Základní cena tábora: 4 990 Kč *

Zahrnuje:

 • doprava z Prahy do areálu a zpět;
 • ubytování;
 • strava 5x denně;
 • celodenní pitný režim;
 • pestrý program – odpolední a večerní program pro všechny společný, přes den pro nelyžující speciální;
 • pedagogický dozor 24 hodin denně;
 • zdravotník 24 hodin denně;
 • drobné odměny.

Cena pro lyžující a snowbordující děti 7 590 Kč *

 • doprava z Prahy do areálu a zpět;
 • ubytování;
 • strava 5x denně;
 • celodenní pitný režim;
 • pestrý program – odpolední a večerní program pro všechny společný, přes den pro nelyžující speciální;
 • pedagogický dozor 24 hodin denně;
 • zdravotník 24 hodin denně;
 • drobné odměny;
 • 5 dnů lyžování, každý den 3 hodiny;
 • profesionální instruktoři s patřičnou licencí;
 • lyžování v malých skupinkách dle dovedností každého dítěte;
 • individuální a profesionální přístup ke každému dítěti;
 • permanentka na všechny dny lyžování;
 • každodenní doprava na sjezdovku a zpět.

Součástí ceny není:

 • úrazové pojištění;
 • speciální pojištění na zimní a adrenalinové sporty;
 • vstupné do wellnes hotelu Monínec (200 Kč dítě/2 hodiny);
 • kapesné (doporučujeme na týden maximálně 200 Kč);
 • lyžařská a snowboardová výstroj a výzbroj, zajistíme vypůjčení pro Vaše dítě v půjčovně skiareálu Monínec.

Cena zapůjčení vybavení (lyže/snowboard, boty, helma včetně brýlí, hůlky) : 1 000 Kč/pobyt. Pokud máte zájem o zapůjčení, při přihlašování prosím vyberte možnost výcviku se zapůjčením vybavení. Na email tabor@krouzky.cz zašlete údaje potřebné k zajištění zapůjčení – příjmení a jméno dítě, výška, váha, velikost boty. S radostí Vašemu dítěti vybavení zapůjčíme.

* při uplatnění slevy, na slevu 200 Kč/osoba má nárok každý účastník, který navštěvuje námi organizované zájmové kroužky nebo každý účastník, který byl alespoň na jedné akci pořádané v Kroužkách nad Moníncem, po zadání slevového kódu při přihlášení vám bude z ceny sleva automaticky odečtena.

Slevový kód naleznete na přihlášce, pokud starou přihlášku nemáte, kontaktujte nás.

MÍSTO ODJEZDU NA TÁBOR: Mírového hnutí 3, Praha 4, autobusová zastávka Brodského - bus č. 154,170.

U odjezdu budeme vybírat lékařské potvrzení, potvrzení o bezinfekčnosti, kopii kartičky pojištěnce, doklad o seřízení lyží v případě, že dítě bude mít vybavení svoje.

ODJEZD: Sobota, 15:00

PŘÍJEZD: Sobota, 13:00, stejné místo

Hledáte odpověď na tyto otázky? 

 

TELEFONICKÝ KONTAKT - HLAVNÍ VEDOUCÍ TÁBORA - 608 148 005 (toto číslo je platné pouze po dobu konání akce)

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat telefonicky nebo emailem, Vaše dotazy Vám rádi zodpovíme na mailu: tabor@krouzky.cz nebo telefonu 608 995 523

Kapacita tábora je 40 účastníků, pokud se náhodou přihlásí málo dětí, bohužel akci zrušíme a včas o tom přihlášené informujeme, to ale nepředpokládáme a těšíme se na vás :o)