ZŠ PETŘINY

Lyžařského kurzu se zúčastnilo 31 žáků a 4 učitelé.

Výhodou je, že učitelé měli sociální zařízení u svých pokojů. Každý den byly uklizené společné prostory paní uklízečkou. Pro větší děti je nevýhodou, že ve sprchovací místnosti byly 4 sprchy, které nebyly oddělené. Velkou výhodou je malá kuchyňka přímo v chalupě, kde jsme byli ubytovaní a v místnosti je i televize pro večerní promítání.

Autobus dorazil vždy na čas, který jsme si předem domluvili, pan řidič byl příjemný, autobus byl uklizený.

Strava během pobytu byla pestrá, porce byly dostatečně velké, tak nebylo nutné si přidávat. Snídaně formou švédského stolu nám vyhovovala, jen jsme postrádali jogurt, popřípadě cereálie. Místo dopolední svačinky jsme měli druhou večeři, což bylo absolutně ideální. Strava byla domácí. K pití jsme chtěli pouze čaje a kdykoliv došel čaj, stačilo říct a byl přidělán další. Děti si tedy mohli doplnit do lahví kdy potřebovali. Popřípadě byl na požádání nalit džbán s čistou vodou.

Areál Monínec byl naprosto vyhovující. Zkušenější lyžaři měli dostatek prostoru se "vylyžovat" na prostorné sjezdovce, kde během všedních dnů nebylo moc lidí. Začátečníci měli prostor se naučit základy na kopečku vedle s pomou, kde jsou zvyklí zpomalit, aby si děti zvládli podat pomu sami. Hlavní výhodou je zasněžování do +10°C, tak jsme neměli strach, že na konci února nebude sníh. Ráno je sjezdovka vždy upravená.

Areál místa pobytu byl krásný, bylo dostatek prostoru na hry v jídelně. Lidé, kteří se o nás celý týden starali byli neuvěřitelně vstřícní a ve všem nám bylo vyhověno. Určitě doporučuji i ostatním.

Děkujeme za péči. 

Petra