Letní tábory v Kroužkách nad Moníncem

Vážení rodiče,

naše táborová parta pro vaše děti připravila nezapomenutelný program na léto 2020.

 

Přihlaste se již nyní a vaše děti se mohou těšit na:

 • oblíbené kroužky;
 • propracované celotáborové hry;
 • oblíbené vedoucí a praktikanty, které děti znají ze školních kroužků a z předešlých táborů;
 • dobré jídlo 5 x denně – přidali jsem na velikosti porcí a vyváženosti receptů;
 • koupání v rybníku a 50 metrovou vodní skluzavku přímo v táboře;
 • ubytování s kamarády v chatičkách nebo v bylinkové ubytovně;
 • krásnou přírodu, lesy, louky, rostliny a zvířata na pastvinách i v lese a čistý vzduch.

V létě 2020 pojeďte:

Online přihláška

Proč jet na tábor s Kroužky?

 • Již 20 let pořádáme zájmové kroužky v mateřských a základních školách pro tisíce dětí z celé České republiky. Táborové vedoucí vybíráme z našich nejlepších kroužkových vedoucích a trenérů.

 

 • Letní kroužkové tábory pořádáme už 10 let, z toho již 4 roky v našem areálu Kroužky nad Moníncem. Opravdu moc si vážíme, když děti jezdí na naše tábory opakovaně a vždy je rádi vidíme.

 

 • Malebný areál Kroužky nad Moníncem je na vrcholu krajiny, která se právem nazývá České Meráno. Tábor je obklopen zdravými lesy, v okolí se pasou koně, krávy, bizoni, oslíci a další zvěř, louky jsou plné bylin, motýlů a včel. Klima zde je velmi příznivé a i v parném létě je zde příjemně. V areálu chováme přátelské prasátko Miloše, slepice a králíky.

 

 • Sami máme děti, a je pro nás důležité, aby byly v bezpečném a čistém prostředí, proto jsme do revitalizace areálu investovali několik miliónů korun. Děti si mohou sami zvolit s jakými kamarády chtějí být ubytovány. Jsou pro ně připraveny nové koupelny, nové postele, nové matrace, peřiny a povlečení, a to jak v naší bylinkové ubytovně, tak i v chatkách.

 

 • Děti si mohou na našich táborech vybrat z široké nabídky zájmových kroužků, kterým se mohou v průběhu tábora věnovat. S vybraným druhem kroužku nemusí mít žádnou zkušenost a nebo naopak, mohou se zdokonalovat v kroužku, kterému se věnovaly v průběhu školního roku.

Co děti na Monínci čeká? Bohové z Olympu, Pokémoni, olympiáda i velká záhada

 • Každý den oblíbené kroužky s oblíbenými lektory a trenéry!

 

 • Opravu promyšlené a zábavné celotáborové hry. Menším dětem začne jejich první táborové dobrodružství už na samém začátku léta 27. 6. - 4. 7. 2020, hrát si budou na Indiány. Ve stejném termínu 27. 6. - 4. 7. 2020 se k nim přidá ještě speciální tábor s virtuální realitou. V týdnu od 4. do 11. 7. 2020 se na Monínci usídlí Bohové z Olympu; od 11. do 25. 7. 2020 budeme lovit oblíbené Pokémony; od 25. 7. do 8. 8. 2020 se náš areál promění v olympijskou vesničku a poté od 8. do 22. 8. 2020 se pokusíme vyřešit záhadu 12ti klíčů. Léto uzavře náš jedinečný Rodinný tábor pro děti a rodiče, prarodiče či praprarodiče v termínu 22. - 29. 8. 2020.

 

 • S dětmi jsme co nejvíce venku a využíváme okolní krásnou přírodu, obklopující zdravé lesy, rybník, louky, venkovní sportoviště, venkovní učebny… a při nepřízni počasí využíváme krytou tělocvičnu, jídelnu „krmelec“, starou poštovnu ze Sněžky a společenskou místnost s krbem v bylinkové ubytovně Mařenka.

 

 • Děti se mohou těšit také na klasické hry, dobrodružství a oblíbené táborové činnosti jako jsou táboráky, noční stezky při svíčkách, zábavné rozcvičky na oblíbené songy, večerní srandovní program, koupání, klouzání na naší vodní skluzavce a vodní bitvy!

Kroužky na táboře

Naše kroužkové tábory nabízejí dětem jejich oblíbené kroužky i v období prázdnin.

 

V případě 15denních turnusů je možné vybrat si na každý týden jiný kroužek*.

 

TANEČNÍ KROUŽEK

Milují Vaše děti tanec? Rádi tančí kdykoliv a kdekoliv? Taneční kroužek nabízí styly pro malé i ty větší. Co takhle tančit jako Justin Bieber, Shakira nebo Beyonce? Nabízíme lekce Hip Hop, Street dance, disco, aerobic nebo moderní tanec.

 

BOJOVÉ SPORTY A SEBEOBRANA

Víte, že se Chuck Norris stal mistrem v Karate a dokonce vytvořil vlastní bojové umění? My nabízíme průpravu nejznámějšími bojovými sporty, sportovní všestrannost a vedeme děti k přátelskému a čestnému pojetí bojových umění.

 

SPORTOVNÍ HRY/FLORBAL

Pohyb je důležitý nejen pro dospělé, ale i pro děti. V době počítačových her naše tábory nabízejí dětem všestrannou sportovní průpravu. Nejen oblíbený florbal, ale také fotbal, vybíjená, házená, atletika a netradiční sportovní hry. Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!

 

MLADÝ ZÁLESÁK

Dopřejte dětem dětství jako jste měli Vy. Naučíme děti základy přežití v přírodě, přírodní zákonitosti, zálesácké činnosti, přípravy výletů, práce s buzolou a mapou. Vedeme děti k pozitivnímu vztahu k přírodě, chráníme jí, respektujeme a přirozeně jí poznáváme.

 

VĚDECKÉ POKUSY

„Učenec v laboratoři není jen odborník, je to dítě, které hledí na vědu jako na pohádku. Vidí ve vědě krásu.“ —  Marie Curie-Skłodowská . S dětmi poznáváme fungování světa a přírodní zákony. Fyzika, chemie, přírodověda a technika může být i zábavnou formou s pomocí opravdickým laboratorním vybavením.

 

VÝTVARKA A TVOŘENÍ

Dětský svět fantazie nezná hranice. Kroužkové lekce výtvarky a tvoření rozvíjí umělecké dovednosti, ale hlavně dětskou fantazii. Malování, kreslení, tvoření z přírodních materiálů, výroba šperku a přírodní kosmetiky, výroba kostýmu a masek, dekorování areálu, pozorování přírody a inspirování se pro tvoření.
 

BADMINTON

Raketový sport v podobě badmintonu zažívá velký boom a stává se oblíbeným nejen u dospělých, ale i u dětí. Naučíme děti správně držet raketu, postavení nohou a pohyb po kurtu. Seznámí se s pravidly a naučí se týmové hře a soutěživosti. Pak už budou válet jako pravý olympionici.
 

MLADÝ ZÁCHRANÁŘ

Mít základní povědomí o první pomoci by měl zvládnou každý z nás. V kroužku mladý záchranář se seznámíme s první pomocí, důležitými telefonními čísly, ale i se zásahy jednotlivých složek záchranného  systému. Zahrajeme si na hasiče, policisty a záchranáře. A něco málo se dozvíme i o zdravém životním stylu, hygieně a třídění odpadu. Nakonec z dětí budou malý záchranáři!

 

JEZDECTVÍ NA KONI

Nabídněte svým dětem jedinečné léto s koňmi v přírodě. Huculové z farmy /Y nabízejí dětem nezapomenutelné zážitky. Víte, že huculští koně účinkovali například v pohádkách Dešťová víla nebo Sněžná noc? Naposledy farma spolupracovala na tvorbě českého seriálu Znamení koně. Pro všechny zkušené i začínající milovníky koní je připravena péče o koně, zásady bezpečné jízdy, ale hlavně trénink jezdectví na koni. I když jsou huculové svým nižším vzrůstem a přátelským charakterem perfektní pro děti, hlásit se mohou děti od 10 let.

 

CYKLISTICKÝ KROUŽEK

Nejkrásnější pohled na svět je z koně nebo z kola? Letní táborové cyklovýlety v pohádkové krajině Českého Merána nabízejí nespočet zážitků, možností a pohledů. Cestou se děti mohou kochat krajinou, pastvinami plnými zvířat a především trénovat svou kondici, pravidla bezpečné jízdy na kole a správnou techniku.  

 

ROBOTIKA S LEGEM

Lego je fenomén a není dítě, které by neskládalo barevné kostky. Robotika s legem posouvá dětskou fantazii, hranice i myšlení. Při zábavném programování svých LEGO staveb si děti natrénují soustředění, pečlivost, technické myšlení a trpělivost. Které dítě by si nechtělo postavit vlastního robota a ještě ho nechat oživnout? To je sen  kluků i holek.

*Kroužek Robotiky s legem je možné zvolit pouze na celých 15 dní.

Napsali jste nám

Reference od rodičů našich malých táborníků

VÍCE

Cíl našich táborů

 • spokojené děti, které prožijí krásné prázdninové dny

 

 • děti, pro které je důležité kamarádství, spolupráce, pomoc mladším a slabším, vzájemný respekt a inspirování se

 

 • děti, které si váží přírody a přirozeně usilují o její udržitelnost a ochranu

 

 • děti, které jsou ohleduplné a laskavé k ostatním dětem i vedoucím

 

 • děti, které baví společně strávený čas i bez elektroniky

 

 • vedoucí a průvodci dětí, kteří si užívají společný prázdninový čas „jako děti“ a zároveň mají u dětí přirozený respekt a autoritu

 

 • vedoucí a průvodci, kteří respektují děti, a dokáží jim nastavit správné hranice, díky kterým se děti cítí dobře

 

 • zdravé děti, které mají dostatek pohybu a sportu ve zdravé přírodě, dostatek spánku a relaxace, vyváženou stravu a cítí se díky prostředí a kolektivu dětí i dospělých v dobré psychické pohodě a bezpečí

 

 • náš skvělý pocit z dobře odvedené práce, radosti dětí, nových zážitků a nových přátelství

Dobré jídlo a pití na táboře

Vaříme přímo v kuchyni v Kroužkách nad Moníncem z čerstvých a sezónních surovin.

Děti mají každý den snídani, svačinu, oběd, svačinu a večeři. A má někdo i přesto v průběhu dne hlad, pak pro něj vždy něco najdeme.

Náš jídelníček je vyvážený, tak aby děti měly dostatek energie a výživy na táborový program. Zařazujeme dostatek zeleniny a ovoce, a děti mají neustále k dispozici čistou vodu, čaj, nebo ovocnou šťávu.

Naším přáním je, aby dětem opravdu chutnalo, tak nezapomínáme na oblíbená dětská jídla jako je rajská omáčka, buchtičky se šodó, kuře na paprice, špagety s rajčatovou omáčkou a další.. V zimě u nás navíc byl na konzultaci kuchař ze špičkové restaurace. 

Jsme připraveni i na speciální požadavky -vegetariánskou stravu nebo bezlepkovou a bezlaktózovou dietu. U této služby je příplatek 80 Kč/den. Po dohodě lze i jiné – (po přihlášení nám, prosíme, pošlete email s požadavky na adresu tabor@krouzky.cz).

Fotogalerie areálu a našich akcí

ZÁVĚREČNÉ INFORMACE

A pro koho jsou naše tábory určeny? No přece pro všechny bezva děti ve věku 6 - 14 let!
 

CENA TÁBORA

8denní: 4 390 Kč

8denní s VR: 5 950 Kč

15denní: 7 990 Kč

Zahrnuje: stravu 5x denně, celodenní pitný režim, pedagogický dozor, zdravotnický dohled, lektory pro vybraná zaměření, dopravu, odměny.

 

MÍSTO ODJEZDU A PŘÍJEZDU

Mírového hnutí 3, Praha 4, autobusová zastávka Brodského - bus č. 154,170

Parkoviště u sportovní haly/bazénu 11. 

 

ODJEZD NA TÁBOR

Můj 1. tábor a Tábor s VR: sraz 13.30, odjezd 14.00.
Ostatní tábory: 
sraz 15.00, odjezd 16.00

Připravte si, prosíme, všechny doklady, které od vás budeme vybírat:

 • Bezinfekčnost,
 • lékařské potvrzení vystavené v roce 2020,
 • kopii kartičky pojištěnce,
 • případně léky + seznam s rozepsaným dávkováním,
 • kapesné (pokud ho chcete uložit k vedoucím).

Potvrzení od lékaře vám vrátíme při příjezdu.

Nezapomeňte prosím na speciální vybavení k vámi vybranému kroužku.

V případě, že dítě vezete na tábor sami: PROSÍME O INFORMACI - nejpozději týden před zahájením akce nám napište email - tabor@krouzky.cz.

 

PŘÍJEZD Z TÁBORA

Předpokládaný příjezd do Prahy: 11.30 - 12.00

Pokud si pro dítě přijedete dříve nebo si budete dítě odvážet sami, prosíme o informaci emailem - tabor@krouzky.cz - týden před zahájením akce nebo u odjezdu nahlaste vedoucímu autobusu. Vyzvednutí dítěte v areálu, prosím, naplánujte do 10:00 (u odjezdu v sobotu), ostatní dny po dohodě s hlavním vedoucím tábora.

 

KONTAKT

Kancelář - Veronika Růžičková:

tabor@krouzky.cz

608 995 523

 

ADRESA TÁBORA

Kroužky nad Moníncem, Ounuz 12, 391 33 Jistebnice

 

Hledáte odpověď na tyto otázky? 

Okolí a výlety

Zajímavosti v blízkém okolí

VÍCE