Letní tábory v Kroužkách nad Moníncem

Vážení rodiče,

naše táborová parta již pro vaše děti připravila nezapomenutelný program na léto 2020.

 

Přihlaste se již nyní a vaše děti se mohou těšit na:

 • oblíbené kroužky;
 • propracované celotáborové hry;
 • oblíbené vedoucí a praktikanty, které děti znají ze školních kroužků a z předešlých táborů;
 • dobré jídlo 5 x denně – přidali jsem na velikosti porcí a vyváženosti receptů;
 • koupání v rybníku a 50 metrovou vodní skluzavku přímo v táboře;
 • ubytování s kamarády v chatičkách nebo v bylinkové ubytovně;
 • krásnou přírodu, lesy, louky, rostliny a zvířata na pastvinách i v lese a čistý vzduch.

V létě 2020 pojeďte:

Online přihláška

Proč jet na tábor s Kroužky?

 • Již 20 let pořádáme zájmové kroužky v mateřských a základních školách pro tisíce dětí z celé České republiky. Táborové vedoucí vybíráme z našich nejlepších kroužkových vedoucích a trenérů.

 

 • Letní kroužkové tábory pořádáme už 10 let, z toho již 4 roky v našem areálu Kroužky nad Moníncem. Opravdu moc si vážíme, když děti jezdí na naše tábory opakovaně a vždy je rádi vidíme.

 

 • Malebný areál Kroužky nad Moníncem je na vrcholu krajiny, která se právem nazývá České Meráno. Tábor je obklopen zdravými lesy, v okolí se pasou koně, krávy, bizoni, oslíci a další zvěř, louky jsou plné bylin, motýlů a včel. Klima zde je velmi příznivé a i v parném létě je zde příjemně. V areálu chováme přátelské prasátko Miloše, slepice a králíky.

 

 • Sami máme děti, a je pro nás důležité, aby byly v bezpečném a čistém prostředí, proto jsme do revitalizace areálu investovali několik miliónů korun. Děti si mohou sami zvolit s jakými kamarády chtějí být ubytovány. Jsou pro ně připraveny nové koupelny, nové postele, nové matrace, peřiny a povlečení, a to jak v naší bylinkové ubytovně, tak i v chatkách.

 

 • Děti si mohou na našich táborech vybrat z široké nabídky zájmových kroužků, kterým se mohou v průběhu tábora věnovat. S vybraným druhem kroužku nemusí mít žádnou zkušenost a nebo naopak, mohou se zdokonalovat v kroužku, kterému se věnovaly v průběhu školního roku.

Co děti na Monínci čeká? Bohové z Olympu, Pokémoni, olympiáda i velká záhada

 • Každý den oblíbené kroužky s oblíbenými lektory a trenéry!

 

 • Opravu promyšlené a zábavné celotáborové hry. V týdnu od 4. do 11. 7. 2020 se na Monínci usídlí Bohové z Olympu; od 11. do 25. 7. 2020 budeme lovit oblíbené Pokémony; od 25. 7. do 8. 8. 2020 se náš areál promění v olympijskou vesničku a poté od 8. do 22. 8. 2020 se pokusíme vyřešit záhadu 12ti klíčů. Léto uzavře náš jedinečný Rodinný tábor pro děti a rodiče, prarodiče či praprarodiče v termínu 22. - 29. 8. 2020.

 

 • S dětmi jsme co nejvíce venku a využíváme okolní krásnou přírodu, obklopující zdravé lesy, rybník, louky, venkovní sportoviště, venkovní učebny… a při nepřízni počasí využíváme krytou tělocvičnu, jídelnu „krmelec“, starou poštovnu ze Sněžky a společenskou místnost s krbem v bylinkové ubytovně Mařenka.

 

 • Děti se mohou těšit také na klasické hry, dobrodružství a oblíbené táborové činnosti jako jsou táboráky, noční stezky při svíčkách, zábavné rozcvičky na oblíbené songy, večerní srandovní program, koupání, klouzání na naší vodní skluzavce a vodní bitvy!

Kroužky na táboře

Na našem táboře si děti mohou vybrat z těchto kroužků, kterým se budou s oblíbenými lektory věnovat přes dvě hodiny každý den.

Je třeba, aby si budoucí táborníci vybrali své zaměření. V případě 14denních turnusů je možné vybrat si na každý týden jiný kroužek*.

 

 • TANEČNÍ KROUŽEK

hip hop, street dance, disko, aerobik, moderní tanec - zábava pro tanec milující děti!

 • BOJOVÉ SPORTY A SEBEOBRANA

průprava nejznámějšími bojovými sporty, sportovní všestrannost – vedeme děti k přátelskému a čestnému pojetí bojových umění!

 • SPORTOVNÍ HRY

nejen oblíbený florbal ale také fotbal, vybíjená, házená, atletika, netradiční sportovní hry  – vše co rozvíjí sportovní všestrannost!

 • MLADÝ ZÁLESÁK

plánování, příprava výletů, práce s buzolou, mapou, základy přežití v přírodě, přírodní zákonitosti, dobrodružné hry, zálesácké činnosti – vychováváme děti, které mají pozitivní vztah k přírodě, chrání ji, respektují ji a přirozeně ji poznávají.

 • VĚDECKÉ POKUSY

fyzika, chemie, přírodověda a technika zábavnou hravou formou, práce s opravdickým laboratorním vybavením, práce s mikroskopem, přírodovědné gramotnosti zábavou – poznáváme fungování světa, přírodní zákony a okolní přírodu.

 • VÝRVARKA A TVOŘENÍ

malování, šití, batikování, tvoření z přírodních materiálů, výroba šperků, přírodní kosmetiky, kreslení, výroba kostýmů a masek, dekorování areálu, pozorování přírody a inspirování se pro tvoření krásy okolo nás.

 • JEZDECTVÍ NA KONI

péče o koně, zásady bezpečné jízdy, jak se s láskou a respektem chovat k těmto krásným zvířatům, ale hlavně trénink jezdectví na koni – pro všechny zkušené i začínající milovníky koní! Mohou se hlásit děti od 10 let. Každý den je čeká jezdecký trénink a kroužek péče o koně na koňské farmě, která je kousek od našeho areálu. Děti budou jezdit a starat se o koně huculy, kteří jsou svým nižším vzrůstem a přátelským charakterem perfektní pro děti!

 • CYKLISTICKÝ KROUŽEK

děti budou na kole vyrážet na výlety 5 až 10 km do okolní krásné krajiny České Meráno. Budou jezdit na málo frekventovaných silnicích a cyklostezkách. Cestou se mohou kochat krajinou, pastvinami plnými zvířat, a především trénovat svou kondici, pravidla bezpečné jízdy na kole a správnou techniku

 • ROBOTIKA S LEGEM*

děti se naučí pracovat s LEGO stavebnicí a zároveň elektronikou - tabletem a softwarem. Při zábavném programování svých LEGO staveb si děti ani nevšimnou, že trénují soustředění, pečlivost, technické myšlení a trpělivost. Tento typ kroužku baví nejenom kluky a je skvělé sledovat a podporovat, jak umí děti dobře spolupracovat v týmu a jakou mají radost, když jejich robot poprvé ožije!

*Kroužek Robotiky s legem je možné zvolit pouze na celých 14 dní.

Napsali jste nám

Reference od rodičů našich malých táborníků

VÍCE

Cíl našich táborů

 • spokojené děti, které prožijí krásné prázdninové dny

 

 • děti, pro které je důležité kamarádství, spolupráce, pomoc mladším a slabším, vzájemný respekt a inspirování se

 

 • děti, které si váží přírody a přirozeně usilují o její udržitelnost a ochranu

 

 • děti, které jsou ohleduplné a laskavé k ostatním dětem i vedoucím

 

 • děti, které baví společně strávený čas i bez elektroniky

 

 • vedoucí a průvodci dětí, kteří si užívají společný prázdninový čas „jako děti“ a zároveň mají u dětí přirozený respekt a autoritu

 

 • vedoucí a průvodci, kteří respektují děti, a dokáží jim nastavit správné hranice, díky kterým se děti cítí dobře

 

 • zdravé děti, které mají dostatek pohybu a sportu ve zdravé přírodě, dostatek spánku a relaxace, vyváženou stravu a cítí se díky prostředí a kolektivu dětí i dospělých v dobré psychické pohodě a bezpečí

 

 • náš skvělý pocit z dobře odvedené práce, radosti dětí, nových zážitků a nových přátelství

Dobré jídlo a pití na táboře

Vaříme přímo v kuchyni v Kroužkách nad Moníncem z čerstvých a sezónních surovin.

Děti mají každý den snídani, svačinu, oběd, svačinu a večeři. A má někdo i přesto v průběhu dne hlad, pak pro něj vždy něco najdeme.

Náš jídelníček je vyvážený, tak aby děti měly dostatek energie a výživy na táborový program. Zařazujeme dostatek zeleniny a ovoce, a děti mají neustále k dispozici čistou vodu, čaj, nebo ovocnou šťávu.

Naším přáním je, aby dětem opravdu chutnalo, tak nezapomínáme na oblíbená dětská jídla jako je rajská omáčka, buchtičky se šodó, kuře na paprice, špagety s rajčatovou omáčkou a další.. V zimě u nás navíc byl na konzultaci kuchař ze špičkové restaurace. 

Jsme připraveni i na speciální požadavky -vegetariánskou stravu nebo bezlepkovou a bezlaktózovou dietu. U této služby je příplatek 80 Kč/den. Po dohodě lze i jiné – (po přihlášení nám, prosíme, pošlete email s požadavky na adresu tabor@krouzky.cz).

Fotogalerie areálu a našich akcí

ZÁVĚREČNÉ INFORMACE

A pro koho jsou naše tábory určeny? No přece pro všechny bezva děti ve věku 6 - 14 let!
 

CENA TÁBORA

Týdenní: 4 190 Kč*

14 denní: 7 790 Kč*

Zahrnuje: stravu 5x denně, celodenní pitný režim, pedagogický dozor, zdravotnický dohled, lektory pro vybraná zaměření, dopravu, odměny.

* uvedená cena je po slevě 200 Kč. Na tuto slevu má nárok každý účastník, který navštěvuje námi organizované zájmové kroužky nebo každý účastník, který byl alespoň na jedné akci pořádané v Kroužkách nad Moníncem (slevový kód jste obdrželi v přilhášce/mailu se zpětnou vazbou, pokud slevový kód nemáte, kontaktujte nás).

 

MÍSTO ODJEZDU A PŘÍJEZDU

Mírového hnutí 3, Praha 4, autobusová zastávka Brodského - bus č. 154,170

Parkoviště u sportovní haly/bazénu 11. 

 

ODJEZD NA TÁBOR

Přesné časy odjezdů zveřejníme včas před akcí.

Připravte si, prosíme, všechny doklady, které od vás budeme vybírat:

Potvrzení od lékaře vám vrátíme při příjezdu.

Nezapomeňte prosím na speciální vybavení k vámi vybranému kroužku.

V případě, že dítě vezete na tábor sami: PROSÍME O INFORMACI - nejpozději týden před zahájením akce nám napište email - tabor@krouzky.cz.

 

PŘÍJEZD Z TÁBORA

Přesné časy odjezdů a příjezdů zveřejníme včas před akcí.

Pokud si pro dítě přijedete dříve nebo si budete dítě odvážet sami, prosíme o informaci emailem - tabor@krouzky.cz - týden před zahájením akce nebo u odjezdu nahlaste vedoucímu autobusu. Vyzvednutí dítěte v areálu prosím naplánujte do 10:00 (u odjezdu v sobotu), ostatní dny po dohodě s hlavním vedoucím tábora.

 

KONTAKT

Kancelář - Veronika Růžičková:

tabor@krouzky.cz

608 995 523

 

ADRESA TÁBORA

Kroužky nad Moníncem, Ounuz 12, 391 33 Jistebnice

 

Hledáte odpověď na tyto otázky? 

Okolí a výlety

Zajímavosti v blízkém okolí

VÍCE