Letní pobytové tábory

Vážení rodiče a milé děti,

i v letošním roce se můžete těšit na bohatou nabídku našich letních táborů. Jejich organizací se zabýváme už od roku 2008.

Od léta 2017 je pořádáme v našem areálu Kroužky nad Moníncem.

Zdejší krásná příroda Českého Merána, kvalitní ubytování, domácí strava a zkušený organizační tým i vedoucí jsou zárukou, že jsou děti v dobrých rukou a tábor si skutečně užijí.

Naším cílem je poskytnout dětem zázemí, ve kterém se budou cítit jako doma. Díky pečlivě navrženým programům a proškoleným vedoucím směřují všechny aktivity k tomu, aby děti rozvíjely svou autentičnost a uměly být své i v komunikaci a spolupráci s ostatními.

Dopoledním programem jsou vždy kroužky, které v průběhu školního roku organizujeme po celé České republice a na Slovensku. Přehled kroužků a bližší informace o nich naleznete u kokrétních turnusů.

Odpolední programem je vždy celotáborová hra. Pro každý turnus máme připravenou originální celotáborovou hru, která všechny účastníky zaujme, vede je k týmové spolupráci a rozvíjí jejich kreativitu i fyzickou zdatnost.

Večer se konají diskotéky, táboráky a různé další společenské hry (například vedoucími hraná "Partička"). A občas (obvykle jednou týdně) ožije náš tábor i v noci. Ovšem jak, to sami nevíme, takovéto večery bývají plné záhad :).

Letos jsme pro děti připravili tři tvoutýdenní turnusy, lze se přihlásit vždy i na konkrétní týden.

Jsme připraveni i na speciální požadavky -vegetariánskou stravu nebo bezlepkovou a bezlaktózovou dietu. U této služby je příplatek 500 Kč/týden. Je možné se dohodnout i na dalších speciálních požadavcích. V takovémto případě nám prosím pošlete email na adresu: tabor@krouzky.cz.

 

Kroužky na našich letních táborech

Na táborech si děti mohou vybrat z těchto kroužků: 

 

 • Atletika - kroužek je zaměřen na fyzickou zdatnost a obratnost dětí, budeme se hodně pohybovat, ovšem vždy tak, aby nás to především bavilo
 • pomůcky s sebou: sportovní oblečení, pevné boty na ven i do tělocvičny

 

 • Badminton - budeme se učit pinkat, umisťovat, podávat, smečovat... budeme se učit hrát badminton
 • pomůcky s sebou: sportovní oblečení, pevné boty na ven i do tělocvičny, badmintonovou raketu (pokud dítě nemá vlastní, pak na místě zapůjčíme)

 

 • Bojové sporty a sebeobrana - průprava nejznámějšími bojovými sporty zaměřená na fyzickou všestrannost, trénink základních pádových a bojových technik, zápasy na žíněnkách a výuky boje v přátelském duchu

 

 • Cyklistický kroužek - plánování výletů, základy silničního provozu, základní opravy běžných závad a hlavně hodně výletění na kolech v krásné přírodě
 • pomůcky s sebou: vlastní kolo a přilba, doporučujeme i rukavice na kolo + DOKLAD O SEŘÍZENÍ KOLA (odevzdejte vedoucím u odjezdu)
 • za příplatek 200 Kč/týden, jedná se o náklady na dopravu kol

 

 • Hudební kroužek - budeme zpívat a hrát! naši zkušení lektoři dokáží rozvíjet hraní na nejrůznější nástroje a stejně tak i zpěv, těšíme se na to, jakou společně sestavíme kapelu :)
 • pomůcky s sebou: vlastní hudební nástroj (pokud dítě má) a oblíbené písničky

 

 • Jezdecký kroužek (od 10. let) - péče o koně, zásady bezpečné jízdy, jak se chovat k těmto krásným zvířatům a samozřejmě i ježdění samotné – pro všechny zkušené milovníky koní, ale i pro děti, které si je teprve zamilovat chystají!
 • Pomůcky s sebou: helma (může být i cyklistická), oblečení ke koním (dlouhé kalhoty)
 • za příplatek 1500 Kč/týden, jedná se o náklady na jezdeckou školu

 

 • Jóga pro děti - jóga hravou a zábavnou formou, každý den speciální sestava, cílem kroužku je vybudování pozitivního vztahu k cvičení jógy a k vlastnímu tělu + naučení základní sestavy - pozdravu slunce
 • pomůcky s sebou: pohodlné oblečení na jógu, podložka (lze zapůjčit na místě)

 

 • Kroužek Angličtiny - rozvíjení znalostí angličtiny hravou a zábavnou formou – pomocí her a minidialogů
 • pomůcky s sebou: sešit a psací potřeby

 

 • Robotika s legem - děti se naučí pracovat se speciálním Lego systémem. Své roboty řídí pomocí tabletu, ve kterém i samy programují výsledný software (složitost je uzpůsobena věku dítěte)
 • nejsou potřeba žádné speciální pomůcky
 • kroužek je za příplatek 800 Kč/týden, tento příplatek hradí náklady na zapůjčení speciálních Lego stavebnic a tabletů

 

 • Sportovní hry/florbal - nejen oblíbený florbal, ale také fotbal, vybíjená, házená a mnohé netradiční sportovní hry  – vše, co rozvíjí sportovní všestrannost!
 • pomůcky s sebou: sportovní oblečení, boty na ven i do tělocvičny, vlastní florbalka (pokud dítě nemá, pak zapůjčíme na místě)

 

 • Škola herectví v lesním divadle - dramatický kroužek, který se odehrává v přírodním prostředí. Naši lektoři děti naučí herectví od úplného základu a děti tábor zakončí hereckým představením!
 • pomůcky s sebou: bílé prostěradlo na kostým

 

 • Taneční kroužek - hip hop, street dance, disko, aerobik, moderní tanec - zábava pro tanec milující děti!
 • pomůcky s sebou: pevné boty, holky taneční sukýnka

 

 • Turisticko - zálesácky kroužek - plánování, příprava výletů, výletění, práce s buzolou, mapou, základy přežití v přírodě, přírodní zákonitosti, dobrodružné hry, zálesácké činnosti
 • půmucky s sebou: nožík (u autobusu odevzdejte podepsaný nožík vedoucím)

 

 • Vědecké pokusy pro děti - fyzika, chemie, přírodověda a technika zábavnou a hravou formou, práce s opravdickým laboratorním vybavením, práce s mikroskopem – poznáváme fungování světa a přírodní zákony
 • pomůcky s sebou: plášť/pracovní tričko

 

 • Výtvarka/tvořivý kroužek - budeme kreslit, malovat a tvořit, ať už z papíru, z přírodních věcí či z čehokoliv dalšího, jisté je, že bude spousta kreativní zábavy!
 • pomůcky s sebou: pracovní tričko, pastelky, tužky, staré noviny... ideálně podepsaný kufřík/krabice

 

Vybraný kroužek bude probíhat v dopoledních hodinách. Pokud dítě přihlásíte na týdenní turnus, je možné zvolit pouze jeden z nabízených kroužků. U dvoutýdenních turnusů můžete ve druhém týdnu kroužek změnit a dítě si tak vyzkouší jinou aktivitu. Seznam vyučovaných kroužků naleznete u příslušných turnusů.

NÁŠ PROGRAM

V 8:00 vytáhneme z peřiny i ty největší spáče, čeká na nás spousta zážitků!

V 8:30 s chutí posnídáme, budeme potřebovat hodně sil.

V 9:30 sraz všech táborníků pod vlajkou, kde se dozvíme, co nás čeká a nemine!

Od 9:45 do 11:45 budeme tvořit a sportovat v kroužcích a pokud možno venku v přírodě.

Ve 12:00 se zase všichni společně sejdeme u dobrého oběda.

Od 12:30 do 14:30 si dáme oddechový čas.

Ve 14:30 se vydáme za dobrodružstvím!

V 18:00 na nás bude čekat večeře.

Od 19:00 se budeme věnovat společné zábavě, abychom se před večerkou pěkně pobavili a dobře se nám spalo.

Ve 21:00 máme rande s kartáčkem na zuby a mýdlem.

Ve 21:30 všichni do hajan!

Těšíme se na zkušené i nové táborníky!!!

ZÁVĚREČNÉ INFORMACE

Hledáte odpověď na tyto otázky? 

MÍSTO ODJEZDU NA TÁBOR: Mírového hnutí 3, Praha 4, autobusová zastávka Brodského - bus č. 154,170

ODJEZD NA TÁBOR: 14.00 hodin, odbavování začne ve 13.00 hodin - do obálky si prosím připravte všechny doklady, které budeme od Vás vybírat - bezinfekčnost, lékařské potvrzení (zezadu prosím nalepte kartičku pojištěnce), potvrzení Vám vrátíme při příjezdu, léky, které Vaše dítě bere pravidelně, kapesné - cca 200 - 300 Kč na týden. Možno odevzdat u vedoucího autobusu, dětem bude vydávat oddílový vedoucí. Nezapomeňte prosím na speciální vybavení k vámi vybranému kroužku.

V případě, že dítě vezete na tábor sami: PROSÍME O INFORMACI - nejpozději týden před zahájením akce nám napište email - tabor@krouzky.cz, příjezd do tábora prosím naplánujte nejdříve od 16.00 hodin. 

PŘÍJEZD Z TÁBORA - mezi 12.00 - 13.00 odjezd z areálu je naplánován na 10.30, cesta obvykle trvá 1,5 hodiny při běžném provozu

Pokud si pro dítě přijedete dříve nebo si budete dítě odvážet sami, prosíme o informaci emailem - tabor@krouzky.cz - týden před zahájením akce nebo u odjezdu nahlaste vedoucímu autobusu.  Vyzvednutí dítěte v areálu prosím naplánujte do 10.00 hodin (u odjezdu v sobotu), ostatní dny - po dohodě s hlavním vedoucím tábora.

TELEFONICKÝ KONTAKT - HLAVNÍ VEDOUCÍ TÁBORA - 608 148 005 (toto číslo je platné pouze po dobu konání akce)

ADRESA TÁBORA: Kroužky nad Moníncem, Ounuz 12, 391 33 Jistebnice

Pokud si pro dítě přijedete dříve nebo si budete dítě odvážet sami, prosíme o informaci emailem - tabor@krouzky.cz - týden před zahájením akce nebo u odjezdu nahlaste vedoucímu autobusu.  Vyzvednutí dítěte v areálu prosím naplánujte do 10ti hodin (u odjezdu v sobotu), ostatní dny - po dohodě s hlavním vedoucím tábora.

V případě dotazů nás prosím neváhejte kontaktovat.

email: tabor@krouzky.cz

telefon: 608 995 523

Cena tábora:

týdenní: 4390 Kč, 4190* Kč

14 denní: 7890 Kč, 7690* Kč

zahrnuje: strava 5x denně, celodenní pitný režim, pedagogický dozor, zdravotnický dohled, lektoři pro vybraná zaměření, doprava, odměny.

 • * při uplatnění slevy, na slevu 200 Kč/osoba má nárok každý účastník, který navštěvuje námi organizované zájmové kroužky nebo každý účastník, který byl alespoň na jedné akci pořádané v Kroužkách nad Moníncem
 • slevový kód naleznete na přihlášce, pokud starou přihlášku nemáte, kontaktujte nás

Termíny

Dokumenty ke stažení

Důležité informace z Kroužků nad Moníncem

VÍCE

Fotogalerie areálu a našich akcí

Napsali jste nám

Napsali jste nám

VÍCE

Okolí a výlety

Zajímavosti v blízkém okolí

VÍCE